„Programuję swoją przyszłość. Jelenia Góra….enter”.

26 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w kolejnej edycji programu edukacyjnego „Programuję swoją przyszłość. Jelenia Góra….enter”.Przyszli absolwenci mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego miasta.Uczniowie szkół średnich chętnie odpowiadali na pytania młodszych kolegów, opowiadali o swoich szkołach, pokazywali czym się zajmują na przedmiotach zawodowych.

Dodatkowo drużyna trzecioklastisów w składzie: Wiktoria Siemaszko, Vanessa Wolf, Aleksandra Ciepiela i Katarzyna Janiak brały udział w dziewiątej odsłonie „Gry miejskiej”. Zadaniem grupy było zbieranie punktów kontrolnych na trasie wyznaczonej przez mapę oraz rozwiązanie szeregu zadań, które przygotowali dla gimnazjalistów ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych.Należało np. ułożyć puzzle z mapą Niemiec, nazwać warzywa i owoce po angielsku i niemiecku, przenieść napis metodą transferową, nazwać elementy zastawy stołowej.Mimo niesprzyjającej aury bawiliśmy się wspaniale. Uczestnicy gry miejskiej otrzymali dyplom oraz drobne upominki.​