„Przyroda bez tajemnic”

Międzyszkolny konkurs „Przyroda bez tajemnic” dla klas I-III zorganizowany dla świetlic szkolnych

W środę 21 listopada troje uczniów z kl. I i II wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie „Przyroda bez tajemnic” dla klas I-III w SP nr 3 zorganizowanym dla świetlic szkolnych.. Opiekunem dzieci była Justyna Kalisz.

Główne cele konkursu:

  • Integracja dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych.
  • Przekazanie dzieciom elementarnej wiedzy z zakresu ochrony przyrody.
  • Kształtowanie umiejętności współdziałania i współpracy w zespole.

 

 

Udział wzięło 6 szkół, poziom był bardzo wysoki. W ramach realizacji konkursu uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali grupowo na pytania typu A,B,C, rozpoznawali drzewa liściaste, iglaste oraz ich owoce i liście, rozwiązali test typu PRAWDA-FAŁSZ, odgadywali zagadki o tematyce przyrodniczo-ekologicznej.

Z naszej szkoły udział wzięli Maja Korczyńska z kl. Ia, Maja Brodowska oraz Michał Kuś z klasy IIa. Zajęliśmy VI miejsce 😁. Nasi uczestnicy byli najmłodszymi uczniami w konkursie, jednak wspaniale sobie poradzili podczas rozwiązywania zadań oraz wykazali się dużą wiedzą tematyczną. Liczyła się super zabawa, a także mega chęci i świetne humory. Uczniowie wrócili z dyplomami uczestnictwa a także drobnymi nagrodami.

Gratulujemy 🙂
Justyna Kalisz