„SZLACHETNA PACZKA” w naszej szkole

3… 2… 1… Start

Rodzina wybrana, a więc startujemy, aby jej pomóc 🙂

FINAŁ już tuż, tuż 8-9 grudnia

Bardzo Was wszystkich proszę o dobrą i mądrą pomoc ! Proszę o dary potrzebne, w bdb stanie, aby akcja nie była okazją do czystek w domu ! Jak co roku mamy pamiętać, że Rodzina czeka na Naszą pomoc. W Nas siła i moc 🙂

Zbiórka w bibliotece u p. Marysi  🙂
Koordynator akcji w szkole Justyna Kalisz

Rodzina o kodzie DOL-2363-600490

Opis rodziny

Pan Artur (38 l.) jest jedynym żywicielem rodziny. Mieszka wspólnie z panią Magdą (21 l.) i z synkiem Dawidem (1 rok) chorym na niedrożność jelit. Pan Artur pracuje jako murarz, jednak jego zarobki nie są zbyt wysokie, szuka innej pracy, ale trudno o lepiej płatną pracę w mieście. Pani Magda nie może podjąć się pracy, z powodu wieku i choroby syna.

Pomimo trudności w życiu, rodzina walczy o poprawę swojego życia, starają się o mieszkanie od miasta. Łączny przychód rodziny wynosi 2648 zł. Po opłaceniu wszystkich rachunków, czynszu i wyjazdów z chorym synkiem, rodzinie zostaje 469 zł. Para poznała się kilka lat i postanowili, że wspólnie zamieszkają, jednak po narodzinach syna i jego chorobie, sytuacja się zmieniła. Pomimo problemów, pani Magda i pan Artur kochają się i dbają o siebie, nie narzekają i cieszą się, z tego co otrzymali. Wspólnie spędzają czas, wychodzą z synkiem na spacery i próbują żyć, ze świadomością choroby syna. Pani Magda jest prawdziwym wsparciem dla pana Artura, a on odwzajemnia się tym samym.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, chemii, na które brakuje środków finansowych oraz artykuły dla noworodka, rodzinie zależy, by zapewnić potrzeby dziecka.

Potrzeby rodziny

I. Żywność
Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach……
Produkty dla niemowląt: mleko dla dzieci
Wymagania żywieniowe: mleko humana z mct (mleko zastępcze)

II. Środki czystości
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon…….
Artykuły dziecięce: pampersy z Lidla , chusteczki dla niemowląt

III. Odzież
Rodzaj odzieży: zimowa kurtka dla Grzegorza
Rozmiar: L / 168 cm
Sylwetka: szczupły

IV. Specjalne upominki

  • perfumy dla rodziców
  • zabawki dla dziecka