Wycieczka do Zoo Dvur Kralove

13. czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili czeski ogród zoologiczny Safari Park Dvur Kralove. Na zwiedzających czeka tu ponad 2300 zwierząt, w tym największa kolekcja zwierząt afrykańskich w Europie, Bagna Tropikalne, Afrykańska Sawanna, Wodne Światy i 12 innych wyjątkowych ekspozycji.

Warto podkreślić, że Zoo Dvur Kralove jest  największym ośrodkiem hodowli afrykańskich zwierząt kopytnych na świecie. To właśnie tutaj rozmnaża się wiele zagrożonych gatunków zwierząt w celu przywracania ich do naturalnych siedlisk. Jest to jedyny ogród zoologiczny gdzie udało się wyhodować białego nosorożca północnego. My mogliśmy podziwiać także małego hipopotamka, który jest ulubieńcem zwiedzających.

Największą atrakcją wycieczki był z pewnością Safari Park, gdzie mieliśmy okazję  jeździć wśród stad zwierząt żyjących na rozległych łąkach-wybiegach  w specjalnie przystosowanych do tego safari-busach.

Na szczególną uwagę zasługuje również afrykańska wioska, która powstała w Zoo Dvur Kralove w 2016 r. Jest to kopia wioski Tiebele Afryki Zachodniej w Burkina Faso charakteryzująca się unikatową dekoracją domów i typową architekturą plemienia Kassena.