Zajęcia fakultatywne w ramach projektu „Wysoka jakość edukacji” – podsumowanie

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym „Wysoka jakość”. W ramach zajęć fakultatywnych przygotowywali się do pierwszego poważnego egzaminu-egzaminu ósmoklasisty. Spotykali się z nauczycielami języka polskiego regularnie, doskonaląc umiejętności i zdobywając nową wiedzę. Na zajęciach powtarzali zagadnienia dotyczące teorii literatury, gramatyki, ortografii i interpunkcji oraz przypominaliśmy treści lektur obowiązkowych. Korzystali z ekranów multimedialnych, tabletów, repetytoriów oraz szeregu gier edukacyjnych. Dzięki takim rozwiązaniom wiedza, jakby mimochodem, wskakiwała do głów. Pojedynki na wiedzę były zacięte, wygrać chciał każdy. 

Dzięki tak intensywnym przygotowaniom uczniowie osiągnęli wynik egzaminu wyższy niż średnia miasta Jelenia Góra oraz powiat karkonoski.